Cuma, Ocak 29

Jamie Foxx Oscar Konuşması

"Hit the Road Jack'i" dinleyip Ray Charles'ın canlı performansını gördükten sonra varlığından haberdar olup listeye aldığım bir filmdi Ray. Filmi izlemeden evvel Jamie Foxx'un bu filmdeki performansıyla en iyi erkek oyuncu oscarını aldıktan sonra yaptığı konuşmayı izlemiştim ancak filmi izlemeden o konuşmayı burada paylaşmak istemedim.

Az önce bitirdiğim filmin kritiğini yakın zamanda buraya yazmayı umuyorum, şimdi sizi bu konuşmayla başbaşa bırakmak istiyorum. Başları bilindik teşekkür kısımları ancak son 2 paragrafı (3:44'ten sonrası) gerçekten duygu yüklü. Özellikle son cümlelerde Jamie Foxx da gözyaşlarını tutamıyor.


Jamie Foxx Oscar Speech

KABUL KONUŞMASI (1:44)
Sanırım bunu tekrarlamalıyız: "Oh ah!" Evet, hazırsınız. Bu Ray Charles için. Ray Charles ve onun güzel mirası için bir alkış alalım. Ve teşekkürler Ray Charles, bu Dünya'da yaşadığın için.

Bu gece teşekkür edeceğim çok insan var.

...

(3:44)
Muhtemelen burası konuşmamın en zor kısmı olacak. Kızım, büyükannemin adını taşır: Marie. Büyükannemin adı Estelle Marie Talley'di. Kendisi bugün burada değil. Ve en zor kısmı burası. Ama o, benim ilk oyunculuk öğretmenimdi. Bana dimdik ayakta durmayı öğretti. Omuzları geriye atmayı. Birşeyler hissediyormuş gibi oyna.

Farklı yerlere giderdik. Ve ben yabancılık çekerdim. Ve derdi ki, "Bir yerlerdeymiş gibi oyna." Ve ben aptalca oynardım, beni döverdi. Beni hırpalardı. Ve beni hırpalayışıyla bir oscar alabilirdi çünkü bu konuda inanılmaz iyiydi. Ve beni hırpaladıktan sonra benimle konuşur ve niye hırpaladığını söylerdi. Benim Güneyli bir beyefendi olmamı istediğini söylerdi. Benimle hala konuşur. Ama şimdi, benimle, rüyalarımda konuşur.

Ve bu gece uykuya dalmak için sabırsızlanıyorum. Çünkü konuşacağımız çok şey var. Sizi seviyorum.

0 Yorum - Yorum Yaz: